Ubiquiti » UISP Network » EP-54V-150W-AC
Ubiquiti EP-54V-150W-AC, EdgePower 54v 150W - AC
[2013][EP-54V-150W-AC]
 Order or Qty  Price
Prices exclude VAT
In Stock: 2
Checking vendor inventory...
Order Qty:
UPC:810354025808
EP-54V-150W-AC
Optional power supply module for EdgePower 54V 150W, which has a secondary PSU module bay.
The module is hot-swappable and may works as backup PSU or for increasing the DC output power to 300W.
The secondary PSU may be configured as a backup PSU.
In backup mode, the secondary PSU remains inactive and offline.
Additional Images:
Return for:
Refund: Store Credit: Repair:
20 day(s) 40 day(s) 24 month(s)
Reviews
Customers who bought this product also purchased
Ubiquiti UISP-CONNECTOR-SHD - 1pc
MikroTik RB952Ui-5ac2nD-TC, hAP ac lite TC
GM-2440, 24V/4A 96W, Power Adapter
Ubiquiti UF-SM-10G, U Fiber, Single-Mode Module, 10G, 2-Pack
MikroTik RouterBOARD L009UiGS-2HaxD-IN
MikroTik 48V2A96W, 48V/2A, Power Adapter
MikroTik Cloud Router Switch CRS318-16P-2S+OUT - netPower 16P
SHOPPING CART
0 items
Manufacturer
Ubiquiti Networks
Ubiquiti Networks Homepage
Other products
Notifications more
Notify me of updates to Ubiquiti EP-54V-150W-AC, EdgePower 54v 150W - AC